Świadectwa Urzędu Dozoru Technicznego dla hydroforów

search:

Hydrofor jest urządzeniem, które jest coraz powszechniej stosowane, a zakres jego użycia wciąż się zwiększa. Dzieje się tak dlatego, że producenci oferują coraz nowocześniejsze hydrofory, o większych możliwościach i efektywniejszym działaniu, wiec zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami sukcesywnie wzrasta. W związku z tym rośnie prawdopodobieństwo, że będziemy musieli kupić hydrofor. Warto więc posiadać podstawowa wiedzę na temat tego urządzenia i jego zakupu.

Hydrofor jest sprzętem, którego działanie nie należy do skomplikowanych. Jest to pompa wodno - powietrzna, której główna część to zbiornik ciśnieniowy wypełniony powietrzem. Następnie do zbiornika zaczyna napływać woda, co powoduje, że powietrze wypychane jest do góry jako lżejsze od wody, a pod jej naciskiem zmienia się jego objętość i dochodzi do tak zwanego sprężenia powietrza. Jednocześnie wytwarza się ciśnienie, które wypycha wodę ze zbiornika, po czym załącza się ponownie pompa tłocząca i cały cykl pracy hydroforu zaczyna się od nowa.

Choć hydrofor jest urządzeniem prostym, ze względu na jego ogromną rolę w instalacjach wodociągowych, kanalizacyjnych i innych musi spełniać szereg warunków, by był dopuszczony do sprzedaży. To, na co powinni zwracać uwagę klienci kupujący hydrofor to Świadectwa Urzędu Dozoru Technicznego dla hydroforów, które powinno posiadać każde urządzenie tego typu. Jest to dowód na spełnienie norm bezpieczeństwa przez producenta.