Hydrofor - zbiorniki poziome oraz pionowe.

search:

Często zastanawiamy się, jak musi wyglądać życie bez stałego dostępu do wody. Przeraża nas sytuacja niektórych państw afrykańskich. Nawet w Polsce, gdy dochodzi do kilkudniowych suszy, straty rolników na polach są ogromne. Na szczęście postęp technologiczny od takich sytuacji często ratuje ludzi.

W chwili, gdy brak wody lub też zapotrzebowanie na nią jest większe niż zwykle, doskonałym rozwiązaniem okazują się zestawy hydroforowe. Taki zestaw tworzą przede wszystkim: poziome lub pionowe zbiorniki przeponowe oraz pompy hydroforowe. Sam hydrofor to urządzenie, które jest odpowiedzialne za wtłaczanie wody z wnętrza zbiornika.

Niejednokrotnie mamy okazję widzieć duże zbiorniki na wodę, kształtem przypominające walce. Wyróżnia się dwa ich rodzaje: poziome i pionowe. Takie zbiorniki znalazły szerokie zastosowanie w życiu codziennym ludzi. Wykorzystuje się je w domkach jednorodzinnych, gospodarstwach rolnych, ogrodach, przemyśle, czy rzemiośle .

Zaletą takich zbiorników jest przede wszystkim fakt, że mogą one magazynować wodę wszystkich rodzajów, nawet korozyjną z wysoką zawartością wapnia. Ograniczają też ryzyko zanieczyszczenia wody oraz eliminują potrzebę zasilania powietrza.